CENA 2023, cenníky ZSE, SSE, VSE, SPP, elektrina a plyn


Dodávatelia elektriny / plynu budú zverejňovať nové cenníky dodávky elektrickej energie a zemného plynu v €/kWh (€/MWh) na rok 2023 v období december 2022. My tieto cenníky medzi sebou porovnávame v našom porovnávači cien.

Konkrétnych informácií o tom, ako to bude pre domácnosti v roku 2023 je na internete zatiaľ málo. Zo zasadnutia Vlády SR vieme to, že dodávatelia elektriny budú v rokoch 2023 a 2024 nakupovať silovú elektrinu pre domácnosti za cenu 67,32 EUR/MWh. To je nákupná cena iba za silovú elektrinu na strane dodávateľa. Výsledná cena (silová elektrina + distribúcia + DPH) ktorú budú domácnosti platiť svojmu dodávateľovi bude približne rovnaká, ako je v súčasnosti v roku 2022, takže domácnosti sa nemusia obávať extrémneho zdražovania cien elektriny na ďalší rok.

Jednou z možností, ako ušetriť náklady za energie je Spoločný výber dodávateľa - viac info na Spolocny-Vyber.sk

Cena elektriny a plynu v kalkulačke VyhodnaEnergia.SK je z verejne dostupných cenníkov dodávateľov, kde každú zmenu okamžite zaraďujeme do cenových porovnaní. Pravidelne aktualizujeme archív cenníkov.

Údaje z vyúčtovacej faktúry Vám stačia na to, aby ste si porovnali ceny od dodávateľov. Ak nepoznáte presné údaje o Vašej spotrebe elektriny / plynu, použite funkciu Nepoznám svoju spotrebu.

Výsledky každého porovnania cien si môžete odoslať na svoj e-mail jednoduchým kliknutím. Pripravili sme pre Vás video pomôcku, ako používať porovnávače cien elektriny a plynu na stránke VyhodnaEnergia.SK.Možno Vás bude zaujímať
Ako vypovedať zmluvu, odstúpiť od zmluvy, zrušiť zmluvu
Porucha - elektrina/plyn - komu volať
Vysvetlenie faktúry za elektrinu
Vysvetlenie faktúry za plyn
Distribúcia elektrickej energie
Distribúcia a preprava zemného plynu
Meranie spotreby - plyn a elektrina
Dodávateľ poslednej inštancie - elektrina
Dodávateľ poslednej inštancie - zemný plyn