Stránka používa cookies.

Ceny, cenníky elektriny 2021


Pravidelne sledujeme ceny od jednotlivých dodávateľov elektriny a aktualizujeme cenové porovnania, v ktorých si môžete porovnať ceny od jednotlivých dodávateľov elektrickej energie.

Graf cena elektriny na pražskej burze PXE

Cena elektriny na lipskej energetickej burze EEX a na pražskej energetickej burze PXE počas roka 2020 vykázala mierny rast a následne pokles. Corona vírus a očakávaná recesia tlmia burzovú cenu elektriny.

[mobile-buttons]

Z dlhodobého hľadiska sa nedá vylúčiť ďalší nárast ceny elektriny na burze, čo by dodávatelia samozrejme postupne prenášali do cien elektriny pre domácnosti a firmy. Domnievame sa, že v dlhodobom horizonte 10 rokov má elektrina rastový potenciál. Postupne však, s rozvojom fotovoltaiky a batériových úložísk, bude tento rastový potenciál vyprchávať a očakávame pokles cien elektriny na burze. Niektorí analytici sa domnievajú, že v horizonte 15 rokov bude silová elektrina zadarmo, pretože si ju bude každý doma vyrábať a skladovať sám vďaka cenovo dostupnej vysoko efektívnej fotovoltike a cenovo dostupným batériám s veľkou kapacitou.

Dôležité zmeny ceny elektriny na energetických burzách dodávatelia prenášajú do svojich cenníkov a aktualizujú ich. Sledujeme všetky takéto zmeny a zadávame ich do našich kalkulačiek porovnaní cien elektriny pre firmy a domácnosti. Pripravili sme video návody, ako používať porovnania cien elektriny na našej stránke.Možno Vás bude zaujímať
Tarify elektriny pre domácnosti
Cena elektriny pre domácnosť
Odkazy na informácie o elektrickej energii