Stránka používa cookies.

Ceny, cenníky elektriny 2018


Pravidelne sledujeme ceny od jednotlivých dodávateľov elektriny a aktualizujeme cenové porovnania, v ktorých si môžete porovnať ceny od jednotlivých dodávateľov elektrickej energie.

Graf cena elektriny na pražskej burze PXE

Cena elektriny na lipskej energetickej burze EEX a na pražskej energetickej burze PXE počas roka 2017 neustále rastie. Z dlhodobého hľadiska sa nedá vylúčiť ďalší nárast ceny elektriny na burze, čo by dodávatelia postupne prenášali do cien elektriny pre domácnosti a firmy. Domnievame sa, že v horizonte 5 rokov bude cena elektriny mať chuť na dlhodobý rast. Postupne však tento rast ceny elektriny na burze bude strácať na sile a v horizonte 10 rokov očakávame pokles cien elektriny na burze. Niektorí analztici sa domnievajú, že v horizonte 15 rokov bude silová elektrina zadarmo, pretože si ju bude každý doma vyrábať a skladovať sám (cenovo dostupná vysoko efektívna fotovoltika a cenovo dostupné batérie s veľkou kapacitou kapacitou).

Dôležité zmeny ceny elektriny na energetických burzách dodávatelia prenášajú do svojich cenníkov a aktualizujú ich. Sledujeme všetky takéto zmeny a zadávame ich do našich kalkulačiek porovnaní cien elektriny pre firmy a domácnosti. Pripravili sme video návody, ako používať porovnania cien elektriny na našej stránke. Ak tento článok čítate na mobile, tak pod týmto článkom sa nachádzajú naše porovnávače cien elektriny pre firmy a domácnosti.Možno Vás bude zaujímať
Tarify elektriny pre domácnosti
Cena elektriny pre domácnosť
Odkazy na informácie o elektrickej energii