Stránka používa cookies.

Ceny, cenníky plynu 2018


Sledujeme ceny zemného plynu od jednotlivých dodávateľov zemného plynu a každú zmenu ceny okamžite zapracujeme do cenových porovnaní, v ktorých si môže každý odberateľ plynu navzájom porovnať ceny plynu od všetkých dodávateľov.

V roku 2018 predpokladáme vývoj ceny plynu, ktorý bude bez jasného smeru. Ako možnosť, s ktorou treba v roku 2018 počítať, je postupný mierny nárast ceny plynu na burze - aktuálne rastie cena ropy, dlhodobo rastie cena elektriny, ktorej rast súvisí s nárastom cien uhlia a povoleniek. Počas celého roku 2018 predpokladám dlhodobý neutrálny trend - nedajú sa vylúčiť krátkodobé nárasty, alebo poklesy ceny plynu na energetických burzách, vždy však predpokladáme návrat ceny plynu do neutrálneho pásma. Je to odhad, ktorý budeme priebežne aktualizovať.

Cenníky od dodávateľov plynu sledujeme - pravidelne aktualizujeme naše porovnávacie kalkulačky. Pre porovnanie cien na našej stránke sme pripravili video návod, ako využiť všetky výhody našich kalkulačiek. Ak čítate tento článok na mobile, tak naše porovnávače cien plynu pre domácnosti a firmy sa nachádzajú pod týmto článkom.Možno Vás bude zaujímať
Čo je zemný plyn
Odkazy o zemnom plyne na našej stránke
Elektrina